17. júla 2018
Čítaní: 67
KN 29/2018 | Editoriál
EDITORIÁL

Leto je v plnom prúde a v pohybe krížom-krážom po svete sú milióny dovolenkárov. Pravdaže, patria k nim aj Slováci. Mnohí veriaci si však počas oddychu v blízkych či vzdialených krajinách, ktorých reč neovládajú, kladú otázku, či tam majú vôbec vyhľadať a navštíviť katolícky kostol, aby sa mohli zúčastniť na svätej omši. V Listárni dáva odpoveď na túto otázku kňaz a sprievodca pútnikov Marián Ondrejka (s. 14).

Myslíte si, že byť turistom vo svojom meste je smiešne? No možno to smiešne nie je ani náhodou; a ak si nájdete čas, môžete sa obohatiť o množstvo zaujímavých informácií, nech žijete kdekoľvek. Napríklad veľa ľudí, ktorí žijú či pracujú v hlavnom meste, prechádza každý deň okolo kostola a kláštora uršulínok v samom centre Bratislavy, ale väčšina z nich jeho históriu a tajomstvá istotne nepozná. Spomeniete si ešte na to, že v roku 1995 navštívil tento chrám pápež Ján Pavol II., keď bol na svojej druhej návšteve Slovenska? Viac si môžete prečítať v reportáži na strane 12 – 13.

Počas prázdnin sa najmä školopovinné deti venujú oveľa viac športovým činnostiam. Chlapci azda najčastejšie hrajú futbal, lepia si na stenu plagáty futbalových hviezd a dávajú si podľa nich prezývky. Majstrovstvá sveta vo futbale sú už za nami, no počas nich sa zrodili noví hrdinovia zeleného trávnika. Jedným z nich je 19-ročný francúzsky reprezentant Kylian Mbappé (s. 18). V tomto čísle Katolíckych novín sa zameriavame aj na prežívanie nedele v duchovnom i vo futbalovom zmysle (s. 10 – 11).

Máte chuť siahnuť v lete po knihe, ktorú ste ešte nečítali, alebo ktorú ste čítali už dávno a radi by ste si ju pripomenuli? V tomto smere nájdete inšpiráciu v našej prázdninovej rubrike Letný literárny ostrov pokladov; tentoraz vám ponúkame úryvok z dievčenskej klasiky – z Anny zo Zeleného domu (s. 24).

Zuzana Artimová
Páčilo sa :
0