17. júla 2018
Čítaní: 435
KN 29/2018 | Z domova
Narodeniny Anny Kolesárovej oslávili v kruhu duchovných príbuzných
Vo Vysokej nad Uhom si pripomenuli výročie narodenia Anny Kolesárovej, ktorá prišla na svet pred 90 rokmi 14. júla 1928.

Tak ako v rodine oslavujeme okrúhle výročia svojich príbuzných, aj vo Vysokej nad Uhom oslávili 14. – 15. júla 90 rokov od narodenia čoskoro blahoslavenej Anny Kolesárovej. „Tohto roku bude blahorečená a táto slávnosť blahorečenia zvýraznila oslavu jej narodenín,“ vysvetlil Pavol Hudák, rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej.

Na svätej omši sa stretlo približne 100 jej duchovných aj žijúcich príbuzných. „Anka má príbuzných všade, pretože je ním každý, koho oslovil jej príbeh,“ pokračoval Pavol Hudák. Hlavným celebrantom bol Juraj Jurica, vicepostulátor kauzy jej blahorečenia. Počas slávnosti priblížil veriacim aj priebeh diecéznej fázy procesu, ale nezabudol pripomenúť aj duchovný rozmer obety Anny Kolesárovej. „Riadením Božej prozreteľnosti práve tohto roku by sa bola dožila 90 rokov a práve tohto roku v septembri bude aj blahorečená. Mohla byť pokojne skôr a mohla byť aj neskôr. Zároveň vidíme, že veľkosť ľudského života sa nemeria jeho dĺžkou, ale hĺbkou.“

Po svätej omši nasledovala púť k hrobu Anny Kolesárovej a spoločné agapé v priestoroch pastoračného centra, počas ktorého mnohí svedčili o Božej milosti, ktorú zažívali na tomto mieste. Bolo z nich cítiť pokoj a radosť z rodinnej oslavy blízkeho človeka. Človeka, ktorý bude o pár týždňov vyzdvihnutý ako príklad obety a svätosti. 

 
Veronika Andrejková
Snímka: Veronika Bočkayová
Páčilo sa :
1